Dziś i jutro prowadzimy nabór do naszej drużyny. Na pewno widziałeś informacje i posty na ten temat, jednak nadal wahasz się czy przyjść. Padają pytania:
„Czy ja w ogóle do tego się nadaję? Przecież nigdy w nic nie grałem. Pół życia przed komputerem, a teraz mam biegać? Będą mnie sprawdzać. A jak nie zrobię nawet jednej pompki i złapię zadyszkę podczas biegu? Pewnie mnie nie wybiorą.”

A może po prostu przyjdziesz i spróbujesz? Pozwól trenerom ocenić Twoją zdolność do uprawiania sportu. Nabór do drużyny to nie żaden katorżniczy trening, aby wyeliminować słabszych. Dla nas z założenia każdy nadaje się do rugby! Czas i zaangażowanie pokażą czy zostaniesz zawodnikiem!

Nie robimy tajemnicy z przebiegu zajęć. Co Cię czeka?Przygotowaliśmy pięć stacji na których sprawdzimy Twoje zdolności motoryczne, będzie też element zręcznościowy związany z samym rugby.

1. Kettlebel
2. Bieg z sankami (urządzenie przymocowane do pasa)
3. Przenoszenie opony
4. Zadaniówka z piłkami
5. Bieg wahadłowy

Widzisz? Nic strasznego. Przyjdź I przekonaj się sam! Do zobaczenia na boisku przy ul. Witkiewicza.

Jeżeli dalej szukasz wymówek oto 9 powodów dla których NIE powinieneś zaczynać przygody z rugby:

1. Będziesz miał mniej czasu na głupoty typu siedzenie przez telewizorem czy gry na konsoli.
2. Będziesz musiał poznać nowych ludzi, wchodzić z nimi w interakcje (rugby wymaga mówienia do siebie), istnieje ryzyko że nawiążesz przyjaźnie.
3. Istnieje ryzyko, że zostaniesz narażony na wysiłek fizyczny co skutkuje (nie bójmy się tego powiedzieć) lepszym zdrowiem I kondycją fizyczną.
4. Czasami rugby zastąpi trochę szkołę, bo faktycznie kończy się konieczność uczenia się rzeczy takich jak: szacunek, praca zespołowa, przyjaźń I ciężka praca.
5. Wydatki na jedzenie i odzież wzrosną.
6. Możliwe, że rugby naprawdę zacznie Cię cieszyć, odkryjesz nową pasję I z czasem się w niej zatracisz.
7. Istnieje ryzyko, że dostaniesz kilka cennych lekcji życia.
8. Rugby to kilka dodatkowych prań w tygodniu.
9. Twoja druga połówka będzie na Ciebie zła – czekają cię liczne wyjazdy w Polsce i za granicę.