Kaskada odniosła cztery zwycięstwa w czterech meczach podczas III turnieju o Mistrzostwo Polski Seniorów Rugby 7! Na przekór pogodzie i wręcz niehumanitarnym warunkom, przy wietrze który zmieniał kierunek lotu piłki, grząskim boisku, odczuwalnej temperaturze 4 stopni. Szczecińscy rugbiści pokazali charakter i niesamowitą wolę walki.

Wszelkie założenia taktyczne trener Jacek Jasiński musiał zostawić tego dnia w Szczecinie. Dodać należy, że wszystkie drużyny naprzeciwko którym stanęła Kaskada, preferują siłowy styl gry. Jednak odpowiednie przygotowanie fizyczne oraz doświadczenie pozwoliły na zdecydowane zwycięstwa w potyczkach z drużynami z Olsztyna, Grudziądza i Bełchatowa. Dopiero w ostatnim spotkaniu z Werewolves Wąbrzeźno zmęczenia dało o sobie znać, przez co do końca utrzymywał się nerwowy remis 5:5. Jednak w ostatniej akcji meczu, już po komendzie sędziego „gramy do martwej piłki”, Kaskada wrzuciła piąty bieg i zdobyliśmy zwycięskie przyłożenie!

Był to nasz pierwszy wyjazd na turniej mistrzowski w tym sezonie, zdobyliśmy 18 pkt. do klasyfikacji generalnej. Mistrzostwa Polski to cykl turniejów, który zakończy się finałem na początku lipca.
Bełchatów – Kaskada 0:26
Szarża – Kaskada 0:31
Kaskada – Olsztyn 31:0
Kaskada – Werewolves 10:5