Zgrupowanie w litewskim Mariampolu to kolejny etap przygotowań naszej reprezentacji do gier w Grand Prix Series 2018 (Mistrzostwa Europy). 20-o osobowa kadra zagrała aż 9 testowych spotkań z Litwinami. Bilans na korzyść Biało-Czerwonych, chociaż spotkania były bardzo wyrównane.

Jak informowaliśmy wcześniej do Mariampolu został zaproszony nasz trener Jacek Jasiński, który przy reprezentacji odbywał trenerski staż.
Dziękuję trenerowi Andrzejowi Kozakowi za stworzenie takiej możliwości. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym zgrupowaniu. Tym bardziej, ze moja rola nie ograniczała się tylko do obserwacji. Faktycznie uczestniczyłem w poszczególnych elementach zgrupowania, mogłem popracować z chłopakami, wymienić kilka uwag, zasugerować zmianę na boisku itp. To bardzo dobre doświadczenie kiedy możesz pracować z zawodnikami na najwyższym poziomie – mówi trener.
Po towarzyskich turniejach w Izraelu i na Litwie kadra wyjeżdża na kolejna konsultację do Tunezji (08.03-11.03), a później na międzynarodowy turniej w Gnieźnie gdzie 17 marca wystąpi również Kaskada Szczecin(!!!). Po kwietniowym zgrupowaniu w szkockim Merlose, kadra będzie już myślami przy GPS w Moskwie (19-20.05).
Miejmy nadzieję, że nasz trener dołoży swoją cegiełkę do tych przygotowań.
Mam nadzieję, że będzie to miało swój ciąg dalszy. Wszystko w rękach trenera i PZR – podsumowuje Jasiński.