W sobotę mieliśmy okazję zagrać na turnieju w Warszawie. Podróż ze Szczecina rozpoczęliśmy już w piątek po godzinie 22 i całonocna wyprawa PKP okazała się pierwszym z męczących starć.

W grupie spotkaliśmy się z drużynami RC Czarni Bytom Rugby, Rugby Club Bełchatów, Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno i Legia Rugby. Ulegliśmy tylko drużynie z Gniezna, która wzięła rewanż za zeszłotygodniową porażkę na ich boisku. Bilans nie był zły, ale zdecydowanie mamy apetyt na więcej. Na naszej grze odbiło się zmęczenie i błędy indywidualne.

W walce o 3 miejsce spotkaliśmy się z drużyną AZS AWFiS Gdańsk Rugby 7. Niestety w trakcie turnieju, przez kontuzje skróciła się nasza ławka rezerwowych i odbiło się to na wyniku. „Akademicy” z Gdańska zachowali więcej zdrowia i tym razem to oni byli górą.
Nie mniej jednak była to okazja do sprawdzenia naszych mniej doświadczonych zawodników którzy dopiero ogrywają się na boisku

Finalnie zdobyliśmy 4 miejsce na 10 ekip, zebraliśmy dużo materiałów do analizy. Do następnego turnieju mamy czas, aby poprawić kilka szczegółów. Naszym celem zawsze jest podium!

Nie możemy również zapomnieć o gościnności kolegów z sekcji Legia Rugby, który ugościli nas jak nikt inny. Spędziliśmy wspólnie „trzecią połowę” i obejrzeliśmy mecz w klasyczną odmianę rugby Polska vs. Portugalia. Jeszcze raz dziękujemy za fantastyczne przyjęcie.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniach:
MOSRiR Szczecin, KALMAREK Bar i Sklep Rybny, Stoprocent, Stary Stragan, Vertigo Studio Reklamy, Przemysław Greszta Terapia i Rehabilitacja

Wesprzyj nas na:
https://patronite.pl/rugbyszczecin