1 maja zagraliśmy w rozgrywkach Mistrzostw Polski Rugby 7 w ramach I dywizji. Siódme miejsce w turnieju pozostawia spory niedosyt. Jednak patrząc na to jakie ekipy nas wyprzedziły należy powiedzieć jasno – jesteśmy na dobrej drodze.
Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno stawił się w Olsztynku w zdecydowanie mocniejszym składzie niż ostatnio na Pucharze Polski i wyrównał naszą wiosenną rywalizację do stanu 2:2. Tytani wygrali 26:12, a cały turniej zakończyli na III miejscu.
Tak utytułowany przeciwnik jak RC Lechia Gdańsk zawsze budzi respekt, to jedna z najbardziej uznanych firm w polskim rugby. Nasz pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem wielokrotnych mistrzów 34:7. Lechia turniej zakończyła na II miejscu.
Mecz z drugą drużyną z Trójmiasta miał być rewanżem za spotkanie sprzed niecałych dwóch tygodni w Gdańsku. Niestety drużyna „Akademików” uciekła biegowo, a błędów w obronie popełniliśmy więcej niż dobrych akcji. Drugą połowę rozpoczęliśmy z animuszem, którego jednak zabrakło by odrobić straty – kończy się wynikiem 29:14 dla AZS AWFiS Gdańsk Rugby 7.
Rozdrażnieni takim przebiegiem turnieju nie mogliśmy sobie pozwolić na inny wynik jak wygrana 19:0 w ostatnim meczu z Rugby Club Bełchatów.

Dziękujemy gospodarzom z Rugby Team Olsztyn za wzorową gościnę i organizację całego wydarzenia