Jak już informowaliśmy na konsultacji Reprezentacji Olimpijskiej w Rugby przebywali dwaj nasi zawodnicy – Marcin Zienkowicz i Paweł Kuźniarski, a swój kunszt trenerski rozwijał trener Jacek Jasiński.

Kilka słów podsumowania od trenera: Bardzo ciekawe doświadczenie dla mnie i moich podopiecznych. Zgrupowanie było bardzo wymagające pod względem fizycznym. Pracy nie ułatwiał 30-o stopniowy upał i wysoka wilgotność, ale na szczęście mogliśmy skorzystać z odnowy biologicznej. 6 jednostek treningowych, a do tego teoria to spora dawka wysiłku i informacji. Trener Andrzej Kozak zaplanował zgrupowanie tak, abyśmy mogli sprawdzić wiele rozwiązań zarówno w podaniu, grze otwartej jak również szarży i grze w przegrupowaniu, stałych fragmentach w postaci rozpoczęcia. Sam mogłem popracować z reprezentacją w przygotowanych przez trenera zagadnieniach (m.in z techniki podania) czy doradzić podczas zajęć w innych tematach. Było to ciekawe doświadczenie i mój drugi staż. Oby więcej takich doświadczeń.
W roli zawodników pojawili się Marcin Zienkowicz i Paweł Kuźniarski. Dla pierwszego to pewna kontynuacja, gdyż w tym sezonie trener Kozak regularnie powołuje go na zgrupowania. Paweł wrócił do kadry po kilku latach przerwy.
Ciesze się, że dwóch zawodników zostało powołanych na kadrę. To świadczy o tym, że mamy pewną jakość w drużynie, a nasza dobra gra w Mistrzostwach Polski to nie przypadek. Myślę, że stać nas na jeszcze 1-2 osoby więcej w szerokiej kadrze, to tylko kwestia czasu bo chłopaki mocno pracują na treningach i realizują dodatkowo trening indywidualny przygotowany przez trenera Pawła Stempela (LA) – komentuje Jasiński.

Już 8-9 września kolejny turniej z cyklu GPS – Mistrzostwa Europy w rugby olimpijskim. Czy szczecinianie znajdą uznanie w oczach trenera i zostaną powołani do Łodzi?