Szczecinianie nie zwalniają tempa i notują kolejne podium w IV Turnieju Pucharu Polski w rugby olimpijskim! Drugie miejsce przywiezione z Bolesławca pozwala wskoczyć Kaskadzie na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Polski!

Na turnieju w Bolesławcu Kaskada odprawiła kolejno RC Czarni Bytom Rugby 26:7, Rugby Wrocław 38:5 i gospodarzy – drużynę Husar Bolesławiec RC 28:5. W finale podobnie jak we Wrocławiu czekała na nas silna Posnania Rugby 7, w składzie której tym razem pojawili się reprezentanci Polski. Po pierwszej połowie mecz zapowiadał się emocjonująco. Wicemistrzowie Polski prowadzili zaledwie jednym przyłożeniem! Jednak większa dojrzałość i doświadczenie Muszkieterów sprawiły, że po przerwie zdominowali nasz zespół pewnie wygrywając 31:5.


„Zagraliśmy kiepskie zawody. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego pogoda i stan murawy. Było bardzo ślisko i to nie pozwalało nam skorzystać z naszych największych atutów, czyli szybkości. Poznań zagrał bardzo dojrzale, ręką bez angażowania się w siłowe rozwiązania. Dużo kombinacyjnej gry i większe doświadczenie – to zaważyło na wyniku. My zagraliśmy po prostu źle. Rywal nie przewyższał nas o klasę, ale popełniliśmy tyle indywidualnych błędów, że można nimi obdzielić kilka spotkań” – tak finał skomentował trener Jacek Jasiński.

Po 4 turniejach Pucharu Polski (Kaskada nie grała 27.10 w Bełchatowie) szczecińscy rugbiści zajmują pozycję wicelidera w klasyfikacji generalnej.