Szanowni Państwo,

rugby – dyscyplina olimpijska, zespołowy sport walki, gra dla prawdziwych dżentelmenów – stanowi jedną z popularniejszych i bardziej widowiskowych gier zespołowych na Świecie. Sport, który budzi tak wielkie emocje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Rugby to serce, siła i ciężka praca jaką zawodnicy i działacze wykonują, aby móc zaszczepić piękno tej gry możliwie wielu odbiorcom.

Początki rugby w Szczecinie to spontaniczna pogoń za owalną piłką. Dziś Klub to legalnie działce Stowarzyszenie Kultury Fizycznej z silną strukturą organizacyjną, którego celem jest rozwój i popularyzacja rugby w naszym mieście. Na bieżąco realizujemy cele statutowe i sportowo przybliżamy się do ligowej czołówki.

Dzięki naszej aktywności rugby w Szczecinie uprawia dziś około 60 osób (Kaskada, ZUT). Klub skupia w swoich strukturach 30 seniorów, 12 juniorów, kilku działaczy i osoby zaprzyjaźnione z Klubem. Z inicjatywy SKF Kaskady Szczecin RK zawiązane zostały sekcje rugby na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz LZS Bezrzecze. Stawiamy również na młodzież. Nasi juniorzy występowali w m.in. reprezentacji Polski, na Baltic Cup organizowanym w Koszalinie oraz Mistrzostwach Polski Juniorów. Kilku z nich testowanych było w ekstraligowym klubie co tylko dowodzi ogromnego potencjału jaki drzemie w naszej drużynie. Dzięki pracy trenerów i zawodników Klub wykształcił również reprezentanta Polski w odmianie olimpijskiej.

Prowadzenie klubu, wyjazdy ligowe, organizacja turniejów i meczy, prelekcje w szkołach, nabór i treningi nowych grup wiążą się z wydatkami. Część pokrywają składki członkowskie, miejskie dotacje i darowizny członków Stowarzyszenia. Myśląc o dalszym rozwoju rugby w Szczecinie i występach ligowych potrzebne jest wsparcie życzliwych firm i osób.

Mały Klub to małe potrzeby, niski budżet i minimalizacja kosztów utrzymania. Pomocą dla nas jest każde wsparcie finansowe umożliwiające realizację celów statutowych.

Jesteśmy szczecinianami, utożsamiamy się ze swoim Miastem i jego symbolami. Chcemy promować jego marki na arenie ogólnopolskiej. Dlatego też zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o możliwość spotkania i przedyskutowania naszej ewentualnej współpracy.

Wydatki na sport można odliczyć od podatku.

Z poważaniem,

Jacek Jasiński 

Prezes

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Kaskada Szczecin Rugby Klub